Templomunkhoz eredetileg tartozott egy baloldali épületszárny, mely kulturális célokat szolgált. Ebben az épületrészben kezdte meg működését 1937 – ben a Glória Mozgókép Színház. Sajnos a háború teljes mértékben megsemmisítette az épületszárnyat, a romok teljes lebontása 1950-ben megkezdődött és nem lett újjáépítve.

 

Egyházközségünk hívei számára is nagy jelentőségű a lelki egyensúly fenntartása, olyan életutak bemutatása, melyek önmagukban értéket hordoznak, s testi-lelki szempontból példát mutatnak. Az életrajzi filmek, tehát nagymértékben formálják a gondolkodásunkat, ami elengedhetetlen a mai világban. Aki vallásos útra lépett megtalálta belső harmóniáját, melynek alapját a szeretet egyetemes törvénye adja.

Plébániánk közösségi termében lehetőség van az életrajzi filmek bemutatására. Egyházközségünk számára meghirdetésre kerülnek a vetítési időpontok, a filmek megtekintése díjmentes. A teljes szolgáltatást egyházközségünk tagjai költségtérítés nélkül biztosítják. Havonta egy alkalommal kerülnek bemutatásra a filmek és megbeszélésre kerülnek a bemutatott élettörténetek.

A bemutatott filmek élettörténetei tovább erősítik híveink keresztény katolikus meggyőződését.

 

Vili Edit és János


A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia rendelkezése értelmében a koronavírus Magyarországon való megjelenése miatt meghirdetett veszélyhelyzetben a nyilvános liturgia 2020. március 22 – től szünetel. A járvány időszaka rámutat tevékenységünkre és arra, hogy a saját és mások életére vigyáznunk kell.

A Prohászka mozi tevékenységét szünetelteti addig, amíg a nyilvános liturgia szünetel. Az Egyházközség honlapján és a hirdetésekben tájékoztatást adunk a mozi tevékenységének folytatásáról.


Prohászka mozi műsorterve a 2019 / 2020 évadban

 Dátum  Időpont   Film 
2019. október 2 15:30 Teréz anya I. rész
2019. október 9 15:30 Teréz anya II. rész
2019. november 6 15:30 A férfi, aki sasokkal álmodott I. rész
2019. november 13 15:30 A férfi, aki sasokkal álmodott II. rész
2019. december 4 15:30 Polyanna
2020. január 8 15:30 Soha nem késő
2020. január 15 15:30 Soha nem késő II. rész
2020. február 5 15:30 Meztelen mennyország
2020. március 4 15:30 Vigasztaló Marcellino (kenyér és bor) 
  15:30 A legszebb ajándék
  15:30 Fatima csodája

 

A vetítések minden hónap első szerdai napján történnek. Ha kétrészes a film, akkor a hónap második szerdai napján kerül vetítésre a második rész.

Szeretettel hívunk és várunk benneteket.

Dicsértessék a Jézus Krisztus!